NAPSALI O NÁS

HOSPODÁŘSKÉ NOVINY: Praha, Brno a Ostrava v Cannes společně lákají do Česka nové investory. Přesvědčit je mají předváděné úspěšné projekty
Tři největší česká města se účastní veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM ve francouzském městě Cannes.

EURO.cz: Praha na cestě k inovacím. Srdcem chytré metropole budou data
Efektivní práce s městskými daty, čistá doprava podporující elektromobilitu, energeticky nenáročné budovy a městský mobiliář, hospodárný svoz odpadu, nové informativní služby pro Pražany formou aplikací, Wi-Fi hotspotů, moderního digitálního placení v dopravě.

BLESK.cz: Sanitky bez zácpy, virtuální Lítačka a „boom elektroaut“. Co letos čeká chytrou Prahu?
Prahu čeká v roce 2018 další posun k cílovému konceptu „Smart Prague 2030“, od kterého si hlavní město slibuje zásadní technologický posun. Ve virtuálním prostředí i fyzicky přímo v ulicích metropole se má objevit celá řada nových služeb, některé z nich už letos.

HOSPODÁŘSKÉ NOVINY: Kupon na pražskou MHD půjde nahrát i na platební kartu, vzniká také aplikace na placení jízdného
Cestující v pražské hromadné dopravě budou od 1. srpna 2018 moci nahrát svůj cestovní kupon na platební kartu.

BLESK.cz: Obstály chytré lavičky v Praze? Lidé je nejvíce využívají pro připojení na internet, ale dobíjí si pomocí nich i telefony
Celkem 10 laviček od 7 různých výrobců testovali lidé prostřednictvím Operátora ICT hlavního města Prahy. Ty byly rozvezeny do několika pražských částí, aby byl výzkum více plošný a komplexnější. První výsledky projektu jsou podle zástupce společnosti, která za výrobou některých laviček stojí, nadmíru uspokojivé.

TÝDEN.cz: Hlavní město spouští aplikaci Moje Praha pro chytré telefony
Praha spouští mobilní aplikaci Moje Praha, v níž se lidé dozvědí mimo jiné informace o kulturním dění a naleznou navigační službu, kde jsou údaje o úřadech, volných parkovacích místech, dětských hřištích, lékárnách, nemocničních zařízeních nebo veřejných toaletách.

HOSPODÁŘSKÉ NOVINY: Pražané budou platit v MHD platební kartou i aplikací, za nový systém město zaplatí 45 milionů
Těsně před volbami do zastupitelstva hlavního města, které se uskuteční na podzim příštího roku, se chystá pražská koalice hnutí ANO, ČSSD a Trojkoalice vytáhnout na stůl žolíka.

DENIK.CZ: Vykostěný registr se týká i pražských firem
Ze zákona o registru smluv poslanci vyškrtli kromě státních podniků i firmy většinově vlastněné městy. V Praze některé hodlají smlouvy zveřejňovat i tak.

LIDOVKY.CZ: Lítačka zaručuje slevu do pražské zoo. Po roce přibyly kartě desítky výhod
Na konci ledna měla pražská karta Lítačka jen šest slevových partnerů, nyní už nabízí výhody pro 22 míst. Pro její držitele to znamená lepší cenu třeba v muzeu voskových figurín Grévin, na petřínské rozhledně nebo v Zoo Praha, která patří mezi nejnavštěvovanější atrakce v celém Česku.

PRAHATV.EU: Multikanálový systém zlepší cestování v Praze
Současný zastaralý systém dopravního odbavení má v roce 2018 nahradit nový multikanálový. Nový systém umožní jízdní kupón nahrát třeba na platební kartu, ze které zároveň odejde platba. Jízdenky bude možné spravovat také prostřednictvím nové aplikace.

METRO.CZ: Lítačka není jen tramvajenka, umožní i slevy na vstupném
Před rokem začala zelená Lítačka v peněženkách Pražanů postupně nahrazovat červenou Opencard.