PID Lítačka

PID Lítačka je regionální dopravní systém, který je určen cestujícím v městské hromadné dopravě v Praze a ve Středočeském kraji. Tento systém umožňuje využívat jeden platební systém po celou dobu jízdy a nabízí také rozšířenou možnost výběru nosičů dlouhodobých časových kupónů Pražské integrované dopravy na webu www.pid.litacka.cz.

Cestujícím je k dispozici rozšířená služba platby za jízdné: mají tak na výběr mezi více platebními kanály. Tím došlo k zásadní modernizaci stávajícího nejednotného systému odbavování ve veřejné dopravě. Kromě již vydávané karty Lítačka si můžou cestující v metropoli a Středočeském kraji nahrát dlouhodobé jízdné, tzn. od jednoho měsíce do jednoho roku, na bezkontaktní bankovní karty, které jsou běžně v České republice vydávány a vlastní je většina obyvatel. Cestujícím, kteří často jezdí vlaky Českých drah, se nově nabízí možnost nahrát si dlouhodobé kupóny na In Kartu ČD.

Další část modernizace stávajícího systému představuje nový e-shop PID Lítačky, který umožňuje jednoduchý nákup z pohodlí domova. Cestující si budou moci zakoupit jízdné dle vybraných pásem včetně kalkulace ceny; nahrát kupón na Lítačku, In Kartu ČD či bankovní kartu; aktivovat kupón online (odpadá nutnost chodit k validátoru v metru); nastavit upozornění na vypršení platnosti kupónu (formou SMS nebo e-mailu); změnit nosič během platnosti kupónu; přes jednu registraci možnost spravovat více účtů (mohou využít rodiny a firmy).

Mobilní aplikace PID Lítačka

Nedílnou součástí regionálního dopravního systému je také spuštění mobilní aplikace PID Lítačka, která umožní kromě nákupu jednorázového jízdného (s platností až tři dny), také nákup lístků dopředu s jejich pozdější aktivací, přeposílání jízdenky třetí osobě či aktivaci více jízdenek najednou. Cestující si tak snadno vyhledá nebližší spoj a aplikace už mu sama vypočítá, jaká jízdenka je pro tuto trasu optimální, a nabídne i její nákup.

https://app.pidlitacka.cz/