Prague Visitor Pass

Prague Visitor Pass je nová víceúčelová pražská turistická karta, pod kterou hlavní město Praha od roku 2020 bude poskytovat nejenom zahraničním turistům komplexní turistické služby na území hlavního města Prahy. Mimo jiné jim nabídne i služby městské hromadné dopravy za využití Multikanálového odbavovacího systému. Turistická karta bude mít svou fyzickou i elektronickou podobu a bude dostupná v několika kategoriích (děti, studenti, dospělí). Karta bude k dispozici ve třech časových variantách: na dva, tři nebo pět dní.

Pomocí karty mohou návštěvníci využít vstupů do vybraných turistických atrakcí i do významných objektů po metropoli. Uživatelé karty mohou dále využívat slevové programy a další služby produktu. Turistická karta přináší zvýšený uživatelský komfort a rozšíření portfolia poskytovaných služeb v oblasti atraktivní turistiky.

Nedílnou součástí a značným zvýšením komfortu nabízených služeb je mobilní aplikace turistické karty. Pro účely turistické karty se využije stávající aplikace „Prague Visitor Guide“, která bude rozšířena o funkce Prague Visitor Pass. Mobilní aplikace ponechává funkce fyzické karty a zároveň rozšiřuje nabízený balíček služeb, například umožní operativní informování turistů o aktuálních událostech.